PSYCHOMED

Ośrodek Diagnostyki i Psychoterapii

Paweł Pociecha

psychoterapeuta młodzieży, socjoterapeuta.

         

Psychoterapeuta młodzieży, socjoterapeuta

Jestem psychoterapeutą i socjoterapeutą specjalizującym się w pracy z młodzieżą w wieku 13-19 lat. Od wielu lat zajmuje się terapią indywidualna i grupową nastolatków z różnorodnymi problemami. Praca z młodzieżą zawsze była moim marzeniem, teraz stała się pasją więc robie to co lubię.

 

Komu pomagam?

  • Pomagam młodym ludziom, którzy mają trudności w codziennym funkcjonowaniu. Zarówno tym, którzy nie rozumieją siebie i doświadczają trudności w relacjach z najbliższymi, jak również tym, którzy nie zawsze podejmują odpowiednie decyzje w swoim życiu i mają z tego powodu problemy.
  • Pracuje z młodzieżą z zaburzeniami zachowania i zaburzeniami emocjonalnymi, czyli z osobami z trudnościami emocjonalnymi, impulsywnymi, samookaleczającymi się, z problemami w relacjach społecznych, niską kontrolą zachowań, agresywnymi, nadużywającymi substancji psychoaktywnych.

 

Doświadczenie zawodowe.

  • Od ponad 7 lat pracuje jako socjoterapeuta i psychoterapeuta młodzieży w ŚCPiE w Kielcach. Specjalizuje się w pracy z młodzieżą z zaburzeniami zachowania i zaburzeniami emocjonalnymi. Prowadzę tam terapię indywidualną i grupową ale również zajmuje się socjoterapią podczas obozów młodzieżowych.
  • Szkole nauczycieli, pracowników MOW, MOS, Kuratorów Sadowych i innych pracowników instytucji pomocowych pod kątem pracy z młodzieżą.
  • Pracuje w Stowarzyszeniu Pomocy Rodzinie „PRO” jako współtwórca i realizator licznych projektów unijnych w zakresie terapii i socjoterapii i szkoleń.
  • Jestem Redaktorem naczelnym Biuletynu Profilaktycznego.

 

Ukończone kursy i kwalifikacje

Posiadam wszelkie niezbędne kwalifikacje do indywidualnej i grupowej psychoterapii młodzieży.

  • Jestem Certyfikowanym specjalistą terapii uzależnień od narkotyków Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii dającym mi możliwość pracy z osobami uzależnionymi.
  • Jestem absolwentem szkolenia „ARCAN” z zakresu Interwencji Kryzysowej - które daje mi możliwość pracy z osobami w ciężkim kryzysie (myśli samobójcze), po stracie bliskiej osoby (praca nad żałobą) i w traumie po wypadkach .
  • Posiadam inne liczne szkolenia z tematyki psychoterapii i socjoterapii.
  • Pracuje w nurcie poznawczym pod stałym merytorycznym nadzorem certyfikowanych superwizorów Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

 

Każdy kto chce zmienić własne życie i lepiej zrozumieć siebie może liczyć na moją pomoc.

 

Paweł Pociecha

Tel: 508-910-792

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.